E-DEVLET BİRİKMİŞ PARA NASIL ALINIR ??

E-Devlet üzerinden sağlanan ve fazla bilinmeyen bir uygulama ile birikmiş paranız varsa kontrol edebilirsiniz.

Bilindiği üzere e-Devlet uygulaması çok sayıda uygulamayı vatandaşlara sunuyor. Bu uygulmalar ile vatandaşlar birçok hizmeten ücretsiz yararlanırken kurumlara gitmeden işlemlerini yönetebiliyorlar. 2022 yılı itibariyle gittikçe artan hizmet sayısı ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan e-Devlet uygulamasında fazla bilinmeyen bazı hizmetler de var. 

E-DEVLET'TE UNUTULMUŞ PARANIZ OLABİLİR İŞTE SORGULAMA EKRANI

E-Devlet üzerinden vatandaşlar sistemde olan ve unutulmuş olan paralarını kontrol edebilirler. Eğer vatandaşların paraları sistemde var ise o paralarını ilgili kurum üzerinden çekebilirler. İşte e-Devlet'in bilinmeyen özelliği ve sistemde unutulan paraların kullanımına ilişkin detaylar. 

Milyonları İlgilendiriyor Çoğu Kimse Bilmiyor

Yeni çalışma düzeninde birçok vatandaşın haberinin bile olmadığı Bireysel Emeklilik Sistemi işliyor. .Tüm sigortalı çalışanların zorunlu katıldığı Bireysel Emeklilik Sisteminde vatandaşların birikimleri oluyor. Çoğu vatandaş BES sistemine dair detayları takip etmediğinden dolayı sistemde biriken paradan haberi olmuyor. 

Bireysel emeklilik sisteminde zorunlu da olsa yer alan çalışanlar ise sistemde birikmiş olan bu paradan habersiz olduklarından kullanmıyorlar. Sistemde uzun süredir bulunanlarda ise birikmiş para tutarı da daha da artabiliyor. Vatandaşlar biriken bu paraları e-Devlet üzerinden kontrol edebilirler. Paraların kontrol edilmesiyle birlikte istenildiğinde çekilebilir. 

E-DEVLET'TE UNUTULMUŞ PARALAR NASIL SORGULANIR?

Sistem içinde birikmiş parası olup olmadığını kontrol etmek isteyen vatandaşlar birkaç işlem ile tüm detayları öğrenebilirler. E-devlet üzerinden yapılacak kontrollerin nasıl yapılacağına ilişkin tüm aşamaları emlak365.com olarak adım adım aktarıyoruz. 

İlk olarak mobil uygulama yada internet sayfası üzerinden e-Devlet sayfasını açın. 

Kendi T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapın.

E-Devlet sistemi içine arama alanında "Takasbank" yazın ve arama tuşuna basın. 

Karşısınıza Takasbank ile ilgili birkaç hizmet bağlantısı çıkacak. 

En üstte yer alan sekmeye tıklayın ve açılan ekranda tümü olan seçenekleri seçin.

Sayfanın en altında yer alan sorgula bağlantısına tıklayın.

PARANIZI ÇEKMEK İÇİN

Yukarıda yer alan işlemleri sırasıyla yaptığınızda sistemde paranızın birikmiş olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Eğer vatandaşlar sistemde kendilerine ait para olduğunu görürlerse bu parayı çekebilirler. Paranın çekilmesi için yapılması gereken işlem ise sistemde görünen sigorta şirketine başvurulması. Bu sayede paranızı alabilirsiniz. 

 

E-DEVLET YÖNLENDİRME LİNKİ